10:10 - 26.11.2023
Kurzemes tūrisma asociācijas gada balvas Lielais Jēkabs 2023 pasniegšanas ceremonijā visvairāk laurus plūca Kuldīgas novada uzņēmēji, kļūstot par laureātiem trijās no septiņām nominācijām.
Gastronomiskā tūrisma jomā tika vērtēti uzņēmumi, kuru piedāvājums asociējas ar vārdu salikumu Kurzemes garša. Par unikālāko atzīta Snēpeles restorāna Strauss un kaza ēdienkarte, kurā galvenais ir pašu saimniecības fermā izaudzētie strausi un kazas. Aktīvā tūrisma nominācijā Atpūta uz ūdens nepārspēta kļuva Kuldīgas entuziastu rīkotā Alekšupītes ekspedīcija Pa straumi – pret straumi. Trešais Lielais Jēkabs aizvests uz Laidu lauku sētu Zemturi, kur atrodas mini zoodārzs un ir saistošākais piedāvājums ģimenēm ar bērniem.
„Panākumi gūti, bet tas nenozīmē, ka kaut kas beidzies,” teic Alekšupītes ekspedīcijas vadītāja Krista Jansone. „Ir gluži pretēji – interese lielāka. Jau nākamajā rītā pēc Lielā Jēkaba pasākuma Jaunmoku pilī ar grupu devāmies pa upi. Lai gan pienākusi ziema, arī aktīvajam tūrismam sezona nebūt nav beigusies. Rodas arvien jauna idejas. Iespējams, ka Alekšupīte nebūs vienīgā, kur notiks līdzīgas izpētes ekspedīcijas.”
Lauku sēta Zemturi gan tagad nedaudz atpūtīsies. Kā saka tās saimniece Kristīne Ziemele, zoodārza iemītniekiem jādod miers ziemā: „Jāuzkrāj spēks gan pašiem, gan zvēriņiem un putniem, jo aktīvajā periodā apmeklētāju pie mums tiešām ļoti daudz. Dabā iestājies drūmais laiks, bet tūrisma uzņēmēju saiets un Lielā Jēkaba balva visai mūsu ģimenei deva lepnumu un enerģiju jaunam cēlienam.”
Pārējās nominācijās par laureātiem kļuva: Neparastākā naktsmītne – Liepājas Karostas cietuma viesnīca, Kultūrvieta Kurzemē – Popes muiža, Kurzemes tūrisma tēla veidotājs – aktīvās atpūtas piedāvājuma Daba laba saimnieks Reinis Pižiks. Lielā Jēkaba balvu par nozīmīgu ieguldījumu Kurzemes tūrisma attīstībā saņēma Liepājas Universitātes Vadības un sociālo zinātņu fakultātes tūrisma un rekreācijas vadības programmas direktore un lektore Ilze Grospiņa.
Kuldīgas novada tūrisma uzņēmēji plūc laurus