08:47 - 29.06.2025

Baltijas arboristu jeb kokkopju čempionātā no piecām disciplīnām divās vislabākais bijis vārmenieks Andris Celmiņš, kurš finālā ierindojies 4. vietā.


Čempionāts norisinājās sesto reizi, un Carnikavā par uzvarētāja titulu cīnījās 23 vīrieši un septiņas sievietes.
Arboristiem sevi jāpierāda piecās disciplīnās: darba pozīcijas sasniegšanā, cilvēku glābšanā, brīvajā un ātrajā kāpšanā un darba vietas ierīkošanā. A.Celmiņš bijis labākais divās: darba pozīcijas sasniegšanā un brīvajā kāpšanā.
Vārmenieks stāsta: „Ar paveikto esmu apmierināts, bet vienmēr var labāk, un man vēl ir, kur augt. Dalībnieku veikums tiek novērtēts ar punktiem, un reizēm var saņemt arī sodu, dažādas piezīmes. Ir tādas disciplīnas, kurās visu nosaka veiksme, piemēram, ierīkojot darba virvi, ierobežotā laikā maisiņš jāuzmet 20 metru augstumā. Reizēm ar pirmo metienu var trāpīt galotnē, kur to vajag, bet reizēm var paiet arī pusstunda, un tik un tā nevar uzmest.”
Baltijas čempionāts notiek kopš 2012. gada. Nākamgad tas būs Lietuvā.
Ceturtais labākais arborists Baltijā