19:06 - 19.10.2023
Laikraksta Kurzemnieks publikāciju sērijā Cilvēks un drošība uzmanības centrā par agrāko ugunsgrēku postījumi Kuldīgā, īpaši vecpilsētā, un par to, kas jāzina, lai ēkas būtu ugunsdrošas, kāda pilsētā ir situācija un kādi ir biežākie ugunsnelaimes cēloņi.
Ugunsdzēsēju novērojumi ļauj secināt, ka dzīvojamajā sektorā iemesls 61% gadījumu ir neuzmanīga rīcība ar uguni. Otrs biežākais ir nepareiza elektroierīču lietošana vai īssavienojums, kas izraisījis 21% ugunsgrēku, bet 13% – nepareiza vai bojātu apkures ierīču lietošana.
Ļoti bieži tiek ekspluatētas bojātas ierīces, kas daudzus gadu desmitus nav pārbaudītas. Tāpat vajadzīga uzmanīga un pareiza rīcība, smēķējot, lietojot atklātu liesmu, gatavojot ēdienu vai iededzot sveces, atgādina Sandra Vējiņa, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.
Ugunsdrošības risks saistīts arī ar pamestām ēkām, kurās pajumti meklē cilvēki bez noteiktas dzīvesvietas.
Un par ugunsdrošību jādomā jau pirms ēkas būvēšanas, skaidro Valentīns Buiķis, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes arhitektūras un būvniecības katedras ugunsdrošības kursu lektors.
Lasiet vairāk 20. oktobra numurā!
Uzmanīga un atbildīga rīcība visa pamatā