11:20 - 25.07.2024
Kurzemnieka publikāciju sērijā Cilvēks un drošība šoreiz par aktuālu tematu – peldēšanu un nelaimes gadījumiem, tostarp tādiem, kuros zaudēta dzīvība.
Kāpēc tik traģiski beidzas pelde? Latvijā ik gadu noslīkst vidēji 129 cilvēki, un septiņi no tiem ir bērni. Bet pagājušajā nedēļā Kurzemē vien tā bojā gājuši pieci cilvēki. Tik daudz zaudēts nepieskatīšanas, pārgalvības, alkohola un savu spēku pārvērtēšanas dēļ. Satraucoši arī tas, ka Latvijas iedzīvotāju prasme peldēt ir samazinājusies, un trešdaļa cilvēku atzinusi, ka dzīves laikā viņi ūdenī nonākuši dzīvībai bīstamā situācijā, liecina Latvijas Peldēšanas federācijas un biedrības Peldēt droši aptauja.
“Ar ūdeni jāsadraudzējas jau trīs četru gadu vecumā. Tas jādara baseinā. Bet drošību ūdenī var apgūt, parādot, kā atklātos ūdeņos var peldēt dažādās vecuma grupās un distances,’’ uzskata pieredzējušais peldētājs Raits Valters
Bet sporta skolotāja Dzintra Freimane saka: „Cilvēki slīkst tāpēc, ka nobīstas. Tā vietā, lai gulētu uz muguras un atpūstos, pasauktu palīgā, viņi ar ūdeni cīnās un zaudē spēkus.” Savukārt biedrības Peldēt droši treneris Toms Jēkabsons ir pārliecināts: “Lai drošību peldoties vairotu, pats svarīgākais ir sabiedrību izglītot. Tāpat peldvietās jāpalielina uzraudzība, un tad statistika varētu uzlaboties. Bet, kamēr paši nemainīsimies, neviens cits mūsu vietā to nedarīs.”
Lasiet vairāk rītdienas, 26. jūlija, numurā!
#SIF_MAF2024
“Kamēr paši nemainīsimies, neviens cits mūsu vietā to nedarīs.”