14:12 - 21.11.2025
„Daru to, kas man patīk, un tā ir liela privilēģija. Man svarīgas suitu tradīcijas, patīk kustības un patīk radīt skaistas lietas,” saņemot Kuldīgas novada augstāko apbalvojumu Goda novadnieks, Kuldīgas kultūras centrā 18. novembrī savā runā atzina alsundzniece Dace Martinova.
Balva par sevišķi nozīmīgu ieguldījumu D.Martinovai pasniegta kā biedrības Etniskās kultūras centrs „Suiti” valdes priekšsēdei, aušanas pulciņa Kangas vadītājai, Alsungas deju kolektīvu Suiti, Kalmes un Dižsuiti vadītājai. Pieteikumā sacīts: spilgta, profesionāla kultūras darbiniece, kura vairāk nekā divas desmitgades ar aizrautību un zināšanām palīdz saglabāt, pētīt un pārmantot suitu kultūru. Daces vadībā izveidota suitu mantojuma krātuve, pētīti un digitalizēti tautastērpi, rīkots Starptautiskais burdona festivāls un nometnes bērniem. Viņa ir vairāku zinātnisku un dokumentālu grāmatu līdzautore. D.Martinovas kompetence un mērķtiecīgais darbs padarījis viņu par vienu no nozīmīgākajām suitu kultūras vēstnesēm Latvijā un pasaulē.
„To visu es nevarētu, ja man nebūtu tik spēcīgas ģimenes un lieliskas komandas, kas vienmēr aiz muguras: mani dejotāji, kuru Alsungā jau ir vairāk nekā 50, arī radošās grupas dažādos projektos. Dejotājiem saku: mums katru gadu ir savas virsotnes, savi kalni. Sezonas sākumā nezinām, kuras tās būs, bet katru gadu tādas rodas. Lai kalnos tiktu, vajadzīgi gan stūmēji, gan grūdēji, un ir labi, ka tādu ir daudz.”
Kuldīgas novada domes priekšsēde Inese Astaševska uzsvēra, ka valsts 107. dzimšanas dienā visus vieno vērtības – mūsu cilvēki, darbi un sapņi par Latviju, ko radām ne tikai svētku dienās, bet katru rītu un vakaru: „Latvija un Kuldīgas novads ir tādi, kādas ir mūsu izvēles, ieguldītais darbs, rūpes vienam par otru. Tieši tas ir lielākais spēks. Balvas saņēmēji katrs ir citāds, bet tos vieno kas kopīgs – viņi dara vairāk, nekā tiek prasīts, tāpēc ka viņiem rūp. Tieši tādi cilvēki ceļ mūsu novadu un Latviju.”
Vairākiem cilvēkiem pasniegta tradicionālā Goda balva, novērtējot nopelnus dažādās jomās, jo viņi ar savu darbu rādījuši piemēru citiem, devuši nozīmīgu ieguldījumu novada attīstībā, popularizējuši tā vārdu Latvijā un ārpus tās.












Mūsējie, ar kuriem lepoties