Kaļķu ielas kvartāla Ziemassvētku tirdziņā Kuldīgā daudzi gribēja draudzēties ar kaziņām no Snēpeles saimniecības Strauss un kaza. Bērni tās bužināja, līdzcietīgākie centās apsegt ar salmiem, lai nav auksti.
Piektdien un sestdien Kuldīgā iegādāties amatnieku, mājražotāju un jauno uzņēmumu darinājumus, nogaršot vietējos gardumus varēja Kaļķu ielas kvartāla Ziemassvētku tirdziņā. Par spīti aukstumam interesentu netrūka, jo bija arī kultūras programma, mazajiem – darbnīcas un cita izklaide.
Pasākumu svētku noskaņās organizēja Kuldīgas aktīvās atpūtas centrs (KAAC, feisbuka lapā Visit Kuldiga) kopā ar Kaļķu ielas kvartālu un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras biznesa inkubatoru. Rīkotāji rosināja apmeklēt tirdziņu, sociālajos medijos bija karte ar veikaliem, saloniem un kafejnīcām, kur tāpat valdīja pirmssvētku rosība. KAAC vadītāja Jana Bergmane pastāstīja, ka ieradušies ap 50 tirgotāju no visas Latvijas. Pārbaudījums bijis uzdevums attīrīt vietu no milzīgā sniega daudzuma: „Man liekas, ka radīt Ziemassvētku sajūtu izdevās, bija arī daudz tūristu. Vēlme bija tāda, lai ieguvēji nav tikai tirgotāji, bet arī ēdinātāji, veikali, citi uzņēmēji. Zinu, ka tika rezervētas daudzas naktsmītnes. Kaļķu ielas kvartāls ir laba vieta, kur rīkot tirdziņu: tur kultūrvide jau ir radīta, vajag tikai papildināt. Milzīgs paldies uzņēmējam Tomam Eglem un kvartālam kopumā, jo kolektīvs trīs dienas strādāja, lai no sniega attīrītu pagalmu un ielu. Darbojās arī Kuldīgas komunālie pakalpojumi.” Piektdien uz tirdziņu vairāk devušies vietējie, un tie arī bijuši lielākie pircēji. Sestdien vairāk ieradušies pilsētas viesi, un viņi vēlējušies apmeklēt restorānu, alus darītavu, pagaršot ēdienus un dzērienus, izjust atmosfēru. „Prieks, ka iesaistījās arī veikaliņi un kafejnīcas. Bija atvērts Adatu tornis, Dzīvais muzejs un velomuzejs Ciskdrill. Ziemā ir reta iespēja uzkāpt Adatu tornī, no augšas apskatīt izrotāto Kuldīgu, un to daudzi arī izmantoja,” piebilst J.Bergmane.
Kaļķu ielas kvartāla Ziemassvētku tirdziņā Kuldīgā daudzi gribēja draudzēties ar kaziņām no Snēpeles saimniecības Strauss un kaza. Bērni tās bužināja, līdzcietīgākie centās apsegt ar salmiem, lai nav auksti.Nosalušie varēja sildīties pie ugunskuriem.Sestdien Ziemassvētku noskaņu radīja metāla pūšamo instrumentu ansamblis Ventspils brass, spēlējot programmu Rūķu bārdā ragu dziesmas.Pasākumu apmeklēja daudzas ģimenes. Bērniem patika vizināties gan pašu ragavās, gan baltajā vilcieniņā ar trim vagoniņiem. Alus darītavas Duna pagalma centrā pie izrotātas eglītes netrūka to, kuri grib fotografēties. Lampiņu virtenes papildinātas ar eglītēm, ko bagātīgi vizuļojošā rotā ietērpis sals un sarma.Koncertzālē Klavins Piano latviešu un ukraiņu mūziķu koncertā Roku rokā Ziemassvētkos mūsu novadniece, pianiste Evija Auziņa uzstājās kopā ar vijolnieci Ņinu Hanecku, kas strādājusi Harkivas un Čerņihivas simfoniskajā orķestrī, bet pašlaik – Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī. Skanēja ziemai atbilstošas melodijas un ukraiņu saulgriežu mūzika. Etnomūziķe Darja Leleko Mikolajevā bijusi aktrise drāmas un muzikālajā teātrī. Viņa spēlēja ukraiņu mūzikas instrumentu bandūru, dziedāja populāras dziesmas un tautasdziesmas gan ukraiņu, gan latviešu valodā.Interesanta dāvana – komplekts Dari pats jeb mezglots Ziemassvētku dekors. Iepakojumā ir viss, lai makramē tehnikā pats var izveidot paliktnīti, sirsniņu vai ko citu. Tas ir vienkārši un pa spēkam katram.Kristiāna Griķe no Rumbas pagasta Ēdu dzirnavām piedāvā pašam uztaisīt vaskadrānu: „Apakšā lieku cepampapīru, tad auduma gabalu, virsū kaisu vasku, atkal cepampapīra loksni. Tad karsēju ar gludekli. Tas ir lēns process. Re, kā burbuļo, – te steidzīgi nevar! Bites mantoju no omītes, man patīk rokdarbi, un domāju, ko vēl bez medus piedāvāt. Vaskadrānu lietoja jau sendienās, lai produktus ilgāk saglabātu, jo bišu vaskam piemīt antibakteriālas īpašības. Tā pārtika neapkalst un tik ātri nepelē. Var ietīt siera gabalu, dārzeņus, pārklāt pāri vakardienas ēdiena bļodiņai. Ja nosmērējas, noslauka, un vēl labi smaržo!”Raituma krāsu fabrikā saimnieki Edgars un Guna vada Ziemassvētku dekoru darbnīcu bērniem – te top krāsaini papīra ziediņi, pušķi, ko iekārt eglītē, un telpiska apsveikuma kartīte: „Materiāls ir papīrs – ar to var darboties viegli un daudzpusīgi, tas ir viegli utilizējams, ja neiznāk vai citugad gribas ko jaunu.”Ļena un Katja satikušas Ziemassvētku vecīti, kurš tirgū par mazu priekšnesumu dalīja saldumus. Ļena par stāvēšanu plankā nopelnījusi čupačupu, Katja par Ļenas psiholoģisko atbalstīšanu – konfekti.Ziemassvētku tirgus Kaļķu ielas kvartālā
Notikums Ziemassvētku gaidās