Pirmdiena, 9. decembris
Vārda dienas: Tabita,  Sarmīte

Pirmais stāvlaukums pēc īpašas koncepcijas

Raksta autors: Intas Jansones teksts un foto

08:02 - 21.11.2024

Img 2142
Gaismas ielas 7. mājas vecākā Anita Koliņa, Kuldīgas novada būvvaldes vides pārvaldības daļas vadītājs Andris Megnis (pa kreisi) un Kuldīgas attīstības aģentūras projektu vadītājs Lauris Klestrovs pārrunā Piltenes ielas apkaimē paredzēto automašīnu stāvvlaukumu.

Būvvaldes vides pārvaldības daļas vadītājs Andris Megnis par topošo stāvlaukumu piebilda: „Pašlaik teritorija nav apgūta. To izveidojot, pieprasījums daļēji būtu apmierināts.” Arhitektūras daļas vadītāja Elīna Zīle skaidro: „Koncepcija par šo apkaimi izstrādāta pirms trīs četriem gadiem. Tā laikā notika intervijas, ir apkopoti viedokļi, kas nepieciešams, speciālisti izstrādāja plānu, kurā ietvēra daudzas vēlmes, protams, ne visas. Pašvaldība izvēlējusies šo koncepciju realizēt. Tas notiks daudzu gadu laikā.

„Automašīnu stāvlaukumam, kas atradīsies starp Gaismas ielas 7. un 9. namu un Dzintaru ielas 10. māju, vēl norit projektēšana. Ir plāns radīt mazliet vairāk nekā 30 jaunu stāvvietu. Vieta tiks arī labiekārtota,” tā novada teritorijas plānojuma 2025.–2037. gadam darba grupas sanāksmē par Piltenes ielas apkaimi sacīja Kuldīgas attīstības aģentūras (KAA) projektu vadītājs Lauris Klestrovs.

Stāvlaukums Gaismas ielā 7 un 9 un Dzintaru ielā 10 ir pirmais, kuru vēlamies tā izbūvēt.”

Speciāliste piebilst, ka laukums netiek būvēts konkrētai mājai. „Nedrīkstēsim izlikt zīmi, ka domāts noteiktai mājai. Tas būs uz pašvaldības zemes, tiks būvēts simtprocentīgi par pašvaldības līdzekļiem, tāpēc būs pieejams visiem,” skaidro E.Zīle un piebilst, ka Kuldīgā ir interesanta situācija, jo zeme, uz kuras uzbūvēta māja, tai nepieder, līdz ar to iedzīvotāji paši nevar stāvlaukumu būvēt.

Speciālisti secinājuši, ka pārmaiņas vajadzīgas arī Dzintaru ielā. A.Megnis turpina: „Pašvaldība mēģina atrast finansējumu Lapegļu ielas ietvei no Piltenes līdz Ēdoles ielai, jo tā ir ļoti sliktā stāvoklī. Tā ir uzprojektēta. Diemžēl nauda vēl nav atradusies.”

KAA vadītājas vietnieks attīstības plānošanā Kaspars Rasa sacīja: „Vieta, kur atrodas pašreizējā katlumāja, ir degradēta. Ko darīt? Kā labiekārtot? Savrupmāju teritorijā ir saņemti pieteikumi par servisu un citu pakalpojumu objektu izveidi. Raugoties tālāk uz vietu, kur agrāk bija slidotava, pa vidu ir garāžas. Kā uz tām skatāmies ilgtermiņā? Pašlaik izskatās, ka garāžas cilvēkiem ir vajadzīgas.”

Iedzīvotāji norādīja, ka blakus slidotavai ir serviss un vietu aizņemot mašīnas. K.Rasa: „Tas ir normāli, ka komercdarbība iet plašumā. Jautājums, vai šeit tas nekļūst citiem traucējoši. Plānošanas jēga ir saprast līdzsvaru.” A.Megnis: „Vai tādam komercuzņēmumam šī vieta ir pietiekama? Būs brīdis, kad kāds kaimiņš sūdzēsies. Vides dienests arī noteikti būtu gatavs iesaistīties. Servisam vajadzīga piesārņojošo darbību B atļauja, jo pie dzīvojamajām mājām tas ir riska objekts.” E.Zīle: „Es šādu servisu dzīvojamo māju rajonā neatbalstu. Redzam, ka tas no savām robežām ir izkāpis, un daudzi servisi ar laiku kļūst par degradētu teritoriju ar lūžņiem. Ir tāda vieta, ar kuru cīnāmies gadiem. Viena ir blakus tā sauktam mazajam Rimi, kur var redzēt neveiksmīgo gadījumu, kas laika gaitā pārvērties par bardaku.”

Otrajā darba grupā piedalījās septiņi speciālisti no KAA un būvvaldes. Klātienē bija ieradies viens interesents, tiešsaistē klausījās trīs.

Atbildēt