17:57 - 03.07.2024

Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centra ēkas pārbūves un labiekārtošanas darbi, kam ģenerālbūvnieks ir uzņēmums Telms, paveikti ap 75%. Darbus plānots beigt līdz septembrim. Trešdien objektā rosījās 35 strādnieki, bet ir bijis, kad ēkā strādā ap 50.












Ēkā ir nomainītas konstrukcijas, nosiltināts un ieklāts kārniņu jumta segums, izbūvētas starpsienas, ieklāta betona grīda. Izgatavoti un iestrādāti logi, telpās notiek baltā apdare, iekšējo inženiertīklu būvniecība. Atjaunotas kāpnes centrālajā gaitenī no pirmā uz otro stāvu un notiek mansarda stāva būvniecība. Ēkā ierīkots lifts.
Nama ārējais veidols atjaunots, saglabājot fasāžu vēsturisko kompozīciju, detalizāciju, apdari un krāsojumu.
Pirmajā stāvā paredzētas mācību klases, keramikas telpa un apdedzinātava, telpas pedagogiem, arī tehniskās. Otrajā stāvā būs pasākumu zāle, aktieru un deju telpa, ģērbtuves un dušas. Savukārt mansardā atradīsies ierakstu studija, telpas popgrupas nodarbībām, tekstila darbnīca, telpas personālam.
„Lai sāktu iekšdarbus, vajadzīgs jumts. Bet, lai to liktu, jāsāk bija ar divu jaunu piebūvju izbūvi pagalma pusē,” par darba sarežģītību stāsta apakšuzņēmēja Rietumu būvvadība pārstāvis Artūrs Puķe. Vecās sienas bijušas daudz sliktākā stāvoklī, nekā tas bijis konstatēts apsekošanā – veicot apmetuma atkalšanu, atklājās izdrupumi, plaisas un citi defekti. „Sevišķi ziemeļu fasādē, tur daudz metāla stieņu salikām iekšā, pārmūrējām,” turpina A.Puķe. Viņš atklāj, ka Rietumu būvvadība uzņēmusies risku un sākusi apdares darbus pirmajā un otrajā stāvā, pirms vēl bija uzlikts jumts, jo to ātrāk nevarēja likt, pirms nav gatavas abas piebūves. „Abām piebūvēm ir ļoti nopietna konstrukcija. Iekšā ik pēc 1,20 m ir monolītās joslas, tās ieiet iekšā gan sienā, gan arī gar liftu. Viss ir sasaistīts kopā, tas nozīmē, ka būvniecības process ir ļoti lēns. Mansardā ierakstu studijas telpā trīs mēnešus montējām sienas un grīdas konstrukcijas un inženiertīklus tā, lai iegūtu maksimālu sasaisti un rezultātā hermētiski noslēgtu telpu, nodrošinot skaņas izolāciju. Parasti vispirms ieklāj grīdu un tad būvē sienu,” turpina A.Puķe.
Viņš atzīst, ka izaicinoši ir reizē nodrošināt vēsturiskās īpašības, ugunsdrošības un akustiskās prasības: „Reizēm ir tā, ka vienlaicīgi izpildīt vairākas lietas īsti nav iespējams, jo vēsturiskais no mūsdienu standartiem atšķiras.”
Saziņa starp iesaistītajām pusēm notiekot nepārtraukti. A.Puķe saskaitījis, ka šajā projektā dažādas neprecizitātes, aktuāli jautājumi bijuši vairāki tūkstoši: „Objekts ir pārņemts. Iepriekš līgums bija noslēgts pasūtītājam ar citu būvnieku (SIA Moduls Engineering – red.), tas tika izbeigts. Pasūtītājam bija palikušas līgumsaistības ar dažiem piegādātājiem, un tas nozīmē, ka piespiedu kārtā mūs ar viņiem salaulāja. Nācās sadzīvot. Tas bija izaicinājums.”
Jau rakstījām, ka ar iepriekšējo uzņēmēju pašvaldība pēc vienošanās izbeidza līgumu. Kuldīgas attīstības aģentūras vadītāja Aiga Vanaga-Poriķe saka: „Rietumu būvvadība strādāja arī objektā Liepājas ielā 14 un pierādīja, ka dara to atbildīgi un kvalitatīvi. Arī šeit redzam, ka būvuzņēmējs nopietni pieiet visam, ko dara, un objektā ļoti domā par risinājumiem.”
Vēl paredzēta arī teritorijas labiekārtošana un nožogošana, nodarbībām ierīkos arī āra mācību klasi. Gājēju celiņi uz iekšpagalmu paredzēti no 1905. gada ielas un Smilšu ielas. Iekšpagalmā būs trīs autostāvvietas un 20 velosipēdu novietnes.
Kopējās projekta izmaksas ir 4,1 miljons eiro. Būvprojektu pēc Kuldīgas novada pašvaldības pasūtījuma izstrādājis SIA Ozola & Bula arhitektu birojs, tas nodrošina arī autoruzraudzību objektā. Būvuzraudzību veic SIA Būvēlogs projekti.
Būs mūsdienīgs bērnu un jauniešu centrs